JMR SOLUTION SP. Z O.O. Ul. Krakowiaków 80/98 02-255 WARSZAWA
(+48) 22 846 41 25
biuro@jmr.waw.pl

Czyszczenie wentylacji

Oferujemy czyszczenie wentylacji kanałów wentylacyjnych a także inspekcję i dezynsekcję

 

Wykonujemy czyszczenie wentylacji we wszystkich typach kanałów prostokątnych, okrągłych, a także czyścimy centrale klimatyzacyjne i inne elementy systemu.

Wykorzystujemy doświadczenie i sprzęt zaawansowanych technologicznie firm: BIOVAC INC. z Kanady oraz AirCare ze Stanów Zjednoczonych.

Czyszczenie mechaniczne polega na wprowadzeniu do kanału wentylacyjnego pneumatycznej głowicy z odpowiednio dobranymi szczotkami. Poprzez szczotkowanie mechaniczne zanieczyszczenia są odrywane od wewnętrznej powierzchni przewodów wentylacyjnych.

 

Do układu jest podłączony odpylacz o czterech stopniach filtracji i wydajności 8000 m3/h. Zanieczyszczenia są “porywane” poprzez wytworzony pęd powietrza i usunięte z systemu.

czyszczenie wentylacji

Higiena układu wentylacji i klimatyzacji

Wiele chorób oraz złe samopoczucie u Użytkowników jest w dużej mierze skutkiem niewłaściwych parametrów nawiewanego powietrza.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt zbierania się w instalacji osadu zawierającego drobnoustroje.

Zanieczyszczenia instalacji klimatyzacyjnych wpływają również na zwiększenie oporów przepływu powietrza w instalacjach, co powoduje wyraźne zmniejszenie efektywności tych urządzeń.

Rodzaje zanieczyszczeń powietrza dzielimy na:

  • Zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego
  • Zanieczyszczenia powietrza wewnętrznego