JMR SOLUTION SP. Z O.O. Ul. Krakowiaków 80/98 02-255 WARSZAWA
(+48) 22 846 41 25
biuro@jmr.waw.pl

Modernizacja instalacji wentylacyjnych

 

Wykonujemy modernizację instalacji wentylacyjnych

Wydajność wentylacji to cecha, która zapewnia komfortowe warunki w budynku takie jak temperaturę i wilgotność. Kanały wentylacyjne muszą być drożne, a system nawiewu i wyciągania powietrza sprawny.

Prawo budowlane i przepisy BHP określają minimalną sprawność wentylacji dla różnych obiektów.

Trzeba przy tym pamiętać, że wentylacja jest instalacją sanitarną, która się starzeje, a wraz z biegiem czasu możemy spodziewać się rozwoju grzybów i bakterii w kanałach, które są ciemne i wilgotne, czyli tworzą idealne środowisko dla tego typu organizmów.

 

Okresowa kontrola, ale także wymiana pewnych podzespołów w instalacji jest zatem koniecznością, dla zachowania wydajności instalacji oraz dla zdrowia Użytkowników.

 

Dlaczego dbanie o sprawność wentylacji jest tak ważne?

W zakładach przemysłowych i centrach handlowych, a także w małym domu wentylacja jest jedną z podstawowych instalacji sanitarnych, która wymaga dostosowania do panujących warunków, a z czasem również modernizacji.

Wentylacja to nic innego jak system wymiany powietrza między pomieszczeniami w budynku a środowiskiem zewnętrznym.

 

Powietrze w naturalny sposób zużywa się i zanieczyszcza. Po części dzieje się to w efekcie tak prozaicznych czynności jak oddychanie, a po części odpowiadają za to również wszelkie zanieczyszczenia, które pojawiają się w zamkniętym środowisku pomieszczeń - od pyłków i kurzu po smog elektrotechniczny oraz bardzo niebezpieczne dla zdrowia pleśnie i grzyby rozwijające się przy zbyt dużej wilgotności powietrza.